Haber

Adana’da Minibüs Şoförünü Tabancayla Vuran Tır Sürücüsünün Tutuklanmasına Devam Ediliyor

Adana’da tartıştığı minibüs şoförünü tabancayla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan tır sürücüsünün tutukluluğunun devamına karar verildi.

Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Adem T, öldürülen minibüs şoförü Can Yüce’nin babası Cuma Büyük, tanıklar ve tarafların avukatları katıldı.

Hakkındaki tezler hatırlatılarak savunması alınan sanık, olay günü Şanlı ile trafikte yaptığı tartışmaları anlattı.

Öldürme kastının bulunmadığını savunan Adem T., “Uzun yol şoförü olduğum için hırsızlığı önlemek için torpidodaki tabancayla aşağı doğru ateş ettim. Maktulün yaralandığını dahi bilmiyordum. Mağdur kamyonun arkasından uzaklaşmaya başlayınca olay yerinden ayrıldım.” dedi.

İfadesi alınan tanık Ali Ü. Öte yandan yaralı Şanlı’yı hastaneye götürmek için kullandığı otobüse bindirdiğini ancak kamyonun önlerini kapattığını iddia etti.

Baba Cuma Şanlı da sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek, “Sanıkların beyanları gerçeği yansıtmamaktadır. Yolu kapatarak oğlumun hastaneye ulaşmasını engelledi. Oğlum da kan kaybından hayatını kaybetti.” sözünü kullandı.

Cumhuriyet savcısı da mütalaasında sanıkların mevcut durumunun devamına ilişkin mütalaa verdi.

Sanıkların tutukluluk halinin devamına ve konuşmaların araçların kamera kayıtlarındaki dökümlerinin çıkarılmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Etkinlik

2 Aralık 2022’de Kozan Caddesi’nde şehir içi yolcu minibüs şoförü Can Büyük ile tır şoförü Adem T. arasında “yol verme” nedeniyle çıkan tartışma, kavgaya dönüştü. Silahla yaralanan Şanlı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, gözaltına alınan TIR sürücüsü de tutuklandı.

haber-kadisehri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu