Haber

Adana’da sırt çantasındaki sentetik uyuşturucuyu satarken yakalanan sanığa dava

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde sırt çantasındaki sentetik uyuşturucuyu satarken yakalanan sanık hakkında 15 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı.

Geçen yıl 20 Eylül’de uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklanan K.Ş. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, ihbar üzerine polis tarafından takip edilen zanlının ilçeye bağlı Sucuzade Mahallesi’nde terk edilmiş bir eve girerek, İstanbul’da sentetik uyuşturucu madde satarken yakalandığı belirtildi. bir süre sonra yanına gelen 2 kişiye sırt çantasını verdi.

İddianamede ekiplerin K.Ş.’nin uyuşturucu satışından elde ettiği paraya el koyduğu belirtildi.

İddianamede, sanığın şahsi kullanım fazlasının üzerinde ticari amaçla uyuşturucu madde bulundurduğu ve deşifre edilmemek için kod isim kullandığı belirtilerek, K.Ş. “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde Adana 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu