Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş: Depremi ve Seçimleri Konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş: “Çok yakında depremin vurduğu 11 ilimizin ayağa kalkacağına hep birlikte şahit olacağız, bu devletin sorumluluğudur”

– Kurtulmuş: “Deprem nasıl yüzyılın felaketiyse, bu seçim de yüzyılın seçimi olacak.

– “Türkiye’nin asrı boş söz değil”

HATAY – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İskenderun’da teşkilatta düzenlenen kutlama törenine katıldı. Kurtarılan Hata ile yaşanan deprem nasıl yüzyılın felaketi olduysa, 14 Mayıs seçimleri de yüzyılın seçimi olacaktır. Bir dizi ziyaret ve program için Adana’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çukurova ziyaretinin ardından İskenderun’a geldi. İskenderun İlçe Teşkilat Binası konferans salonunda partililerle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 6 Şubat’ta meydana gelen depremler ve ardından yaşanan gelişmeler hakkında şöyle konuştu: “Geldiğimizde hep geleceğiz. Maraş’ta, Elbistan’da, Hatay’da buraların yeniden inşa edildiğine ve bu büyük yıkımların yaşandığı yerlere hep birlikte tanık olun.Bu bir devlet sorumluluğudur, bu bir vatan borcudur ve topyekun dayanışmanın getireceği çok değerli bir gelişme olacaktır. .”

Bu seçimin sıradan bir seçim olmadığını ifade eden Kurtulmuş, “Bu seçim bir cumhurbaşkanı seçiminden çok daha ötede bir milletvekilliği seçimidir.

Nasıl ki deprem yüzyılın felaketi ise bu seçimlerde de yüzyılın seçimi olacaktır.

Bu milletin istikameti olan güçlü Türkiye istikametinde inşa edilen altyapıda yeni bir döneme geçiyoruz” dedi.

“Türkiye’nin Asrı boş laf değil”

Bu sözün sadece bir slogan olmadığına dikkat çeken Kurtulmuş, konuşmasında şunları söyledi.

“Altyapı her alanda hayata geçirildi. Üstüne üstlük Türkiye Allah’ın izniyle küresel anlamda güçlü ve büyük bir ülke olacak. Biz bu çabayı gösteriyoruz. Hepiniz bunun farkındasınız. Bunu yapan hepimizsiniz. bu konuda istekli ve gerçekten tutkulular.Tıpkı kadın kardeşlerimiz gibi genç kardeşlerimiz de öyle.Davaya omuz vererek bu çabaya devam ediyorsunuz.Umarım 14 Mayıs yeni bir dönüm noktası olur. Türk siyasi tarihi.”

Programın ardından Kurtarıcı Partililerle birlikte kutlama yaparak toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu