Haber

Başkan Oran, yerel üreticilere fidan dağıttı

Karakılçık Buğdayı, Anason, Kara Yulaf, Çeşme Sakız ve Sakız Enginar gibi yörenin pahalı ürünlerine sahip çıkarak tekrar üretime kazandıran Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Tohumculuk Merkezi’nde yerel üreticilere fidan dağıttı.

Göreve geldiği günden bu yana Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nü kurarak hayata geçirdiği projelerle tarım alanında devrim yaratan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, 2018’de yerel üreticilere fidan dağıtımına başladıklarını açıkladı. Ovacık’ta kurulan Çeşme Belediyesi Tohumculuk Merkezi.

Karakılçık Buğdayı, Çeşme Kavunu, Çeşme Beyaz Soğanı, Çeşme Sakızı ve Sakız Enginarı gibi Çeşme’nin birçok endemik eserine sahip olan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Çeşme Belediyesi Tohum Merkezini kurdu.

“Yerli üreticimizi desteklemeye devam edeceğiz”

Tohumculuk Merkezi’nde yerel üreticilere binlerce fidan dağıtan Oran, “Ata tohumlarımızı korumak, yaymak ve gelecek nesillere aktarmak için birçok projeyi hayata geçirdik. Tarladan Sofraya Üretici Pazar bunlardan sadece birkaçı. Kurduğumuz Tohum Merkezinde çocuklarımıza ve gençlerimize atalarımızın tohumlarına sahip çıkmayı öğretirken, bilinçli beslenme ve tarımın önemini anlatıyoruz.”

Üretici gülümser

Karakılçık buğdayı, sakız ve enginar gibi birçok ürünün belediye eliyle ve yerel yönetimlerin desteğiyle üretilmesinden memnun olan üreticiler, “Belediyemiz ücretsiz tohum dağıttı. Tohumculuk Merkezi, Tarladan Sofraya, Üretici Pazar gibi birçok projede yanımızda olan belediye başkanımıza ve belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-gaziosmanpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu