Yaşam

Eğitimde Rehberler Zeytinburnu’nun Kültür Turizmine Katkı Sağlayacak

Zeytinburnu’nun kültür turizmi lokasyonlarının tanıtımına yönelik İstanbul Rehberler Odası iş birliğiyle yürütülen “Zeytinburnu Turist Rehberleri Eğitimleri”nin 5.si başladı.

Zeytinburnu’nun tarihi, kültürel mekan ve bölgelerinin İstanbul’un ‘Kültür Turizmi’ne kazandırılması amacıyla, Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul Odası iş birliğiyle 2020 yılında başlatılan ‘Zeytinburnu Turist Rehberleri Eğitimi’nin 5. döngü küme eğitimleri devam ediyor. Kılavuzlar, devam edin. Bugüne kadar verilen eğitimlere katılan 200 rehber sertifika almaya hak kazandı.

5. dönem ‘Zeytinburnu Turist Rehberleri Eğitimi’ kapsamında İstanbul’da aktif turist rehberliği hizmeti veren 50 rehbere, Zeytinburnu’nun tarihi ve turistik yerleri, florası, mezar taşları gibi yerlerin tanıtıldığı teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor. tanıtıldı.

“ZEYTİNBURNU’NUN KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİNİ DÜNYAYA TANITMAK İSTİYORUZ”

5 gün sürecek eğitimin ilk gününe katılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, eğitime katılan rehberlere teşekkür ederek, “Tarih ve kültür alanında uzman hocalarımız ve meslektaşlarımız anlatacak. 5 gün boyunca Zeytinburnu hakkında. Bu eğitimleri değerli kılan İstanbul Rehberler Odası’na kayıtlı siz değerli rehberlerimize göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederim.” sözlerini kullandı.

2019 yılı öncesi 20 yıllık süreçte Zeytinburnu’nun tarihi ve kültürel mirasını ortaya çıkarmak için birçok çalışma ve ilerleme kaydedildiğinin altını çizen Lider Arısoy, “2019 yılından itibaren kendimize kültürel mirası tanıtmayı misyon edindik. Zeytinburnu’nda ortaya çıkan zenginlikleri tüm dünyaya duyuruyor. Bu eğitim işin başlangıcıydı. Zeytinburnu’nun keşfedilmeyi bekleyen birçok nadide hazineyi içinde barındırdığını biliyoruz. Bunu sizin aracılığınızla dünyaya duyurmak istiyoruz.” İstanbul Rehberler Odası’na verdiği destekten dolayı bir kez daha teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu