Teknoloji

Fiat, Türkiye’nin En Ucuz Elektrikli Otomobiliyle Yarışacağını Açıkladı

Elektrikli otomobiller artık üst segmentleri terk ederek alt segmentlerde yer almaya başladı. bizim ülkemizde bile en ucuz sıfır araba fiyatlarına çok yakınelektrikli arabalar satın alınabilir.

Bu durum yollardaki elektrikli otomobil sayısını artırarak Türkiye’nin 2053 yılına kadar sıfır emisyon hedefine yaklaşmasını sağlarken, bu hedefe katkı sağlayacak bir haber daha geldi. Fiat, Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobiline rakip olacak yeni bir otomobili piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Dacia’ya rakip olacak, Panda’nın izlerini taşıyacak:

Dacia Bahar

Motor1 tarafından paylaşılan bilgilere göre Fiat’ın çatı şirketi Stellantis, hem fiyat hem de performans açısından Dacia Spring’e rakip olacak bir aracı tanıtmaya hazırlanıyor. Bu araç gibi Dacia Spring gibi bir şehir içi araç olacakFiat Panda’nın minimalist tasarımının izlerini taşıyacak.

Fiat CEO’su Olivier Francois, yeni model için hedeflenen ilk tarihi de paylaştı. Buna kıyasla, araba gelecek yılın Temmuz ayında (2024) tanıtılacak. Modelin ülkemizde de çıkması beklenebilir.

Üstelik yakın gelecekte Dacia Spring’e rakip olacak tek araç Fiat’ın aracı olmayacak. Fransız markası Citroën, e-C3 adlı yeni bir şehir içi aracını da piyasaya sürecek. Aynı zamanda bir başka Fransız markası olan Renault da yakında “Renault 5”i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bu yeni araçların her biri Avrupa’da uygun fiyat bandında yer alıyor. 25 bin euro altıfiyatlandırılacaktır.

Renault 5 konsepti daha önce paylaşılmıştı:

dulkadirogluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu