Haber

Japonya’da deprem olursa otomatlar bedava yiyecek verecek

Japonya depreme hazırlık önlemlerini artırmaya karar verdi. Buna göre otomatlar, büyük bir deprem veya tayfun durumunda ücretsiz yiyecek ve içecek sağlayacak.

The Guardian’a göre, ülkenin batı kıyısındaki Ako şehrine şimdiden iki otomat yerleştirildi. Önümüzdeki on yıllarda ülkenin iç kesimlerini ve güneybatı kıyılarını etkilemesi beklenen büyük depremden etkilenecek bölgelerden biri olan Ako’ya yerleştirilen iki otomatta yaklaşık 300 şişe ve kutu içecek ve 140 kutu içecek bulunuyor. beslenme desteği de dahil olmak üzere acil durum gıda maddeleri. Otomatlar, tahliye sığınakları olarak belirlenen binalara yakın bir alana yerleştirildi.

‘BÜTÜN ÜLKEYE YAYILMAK İSTİYORUZ’

Mainichi Shimbun gazetesinin haberine göre, 7’de 5 ve üzeri deprem sonrası şiddetli yağmur uyarısı ve tahliye kararı alınması durumunda söz konusu otomatların otomatik olarak kilidi açılacak ve içerideki yiyecek ve içecekler ücretsiz verilecek. . Diğer zamanlarda, otomatlardaki yiyecekler para karşılığında satılacak.

Ako şehrinde bir fabrikası bulunan otomat makineleri üreticisi Earth Corp. “Türünün ilk örneği” isimli şirketin temsilcisi gazeteye yaptığı açıklamada, otomatları tüm Japonya’ya yaymak istediklerini söyledi. Temsilci, “Ülke genelinde otomatlar kurmak istiyoruz. Stokların sakinlerimizin emniyetini ve güvenliğini sağlamasını istiyoruz” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu