Haber

Kargalar Tarafından Bulunan ‘Kesik Parmaklar’ın Otopsi Raporu Açıklandı

İstanbul’da bir benzin istasyonunda bir karganın güvenliğin önüne fırlattığı insan ayağıyla ilgili olduğu belirlenen iki parmağın ön otopsi raporu yayınlandı. Otopside iki parmağın çok düzgün kesildiği ve kesici alet olarak neşter kullanıldığı belirtildi. Polis, o bölgedeki hastanelerde ameliyatla parmakları kesilen kişilerin olup olmadığını araştırmaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Eyüpsultan’daki akaryakıt istasyonunda geçtiğimiz Pazartesi günü meydana gelen olayda, karga insan ayağıyla ilgili olduğu belirlenen iki parmağı istasyona fırlattı.

Güvenlik görevlisinin ihbarı ile olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı incelemelerin ardından parmak izi ve DNA analizi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Adli Tıp Kurumu’nda yapılan ön otopside, ayakla birebir ilişkili olduğu düşünülen kopan iki parmağın düzgün bir şekilde kesildiği belirtildi.

Otopsinin detaylarında kesici aletin neşter olma ihtimalinin yüksek olduğu değerlendirildi. Buna göre, bulunan parmakların bir hastanede cerrahi müdahale sonucu kesilmiş olma olasılığı ortaya çıktı. Polis, Eyüpsultan ve Fatih ilçeleri başta olmak üzere tüm hastanelerde ayak parmağı kesilen hasta olup olmadığını araştırmaya başladı.

Kesilen parmakların bir cinayet kurbanıyla ilgili olabileceği ihtimali üzerinde de çalışma başlatıldı. Ancak çevrede yapılan araştırmalarda cinayetle ilgili herhangi bir bulguya ulaşılamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu