Haber

Moskova, Ukrayna’dan ayrılan ve Rusya’ya katılan 4 yeni bölgeyi demiryollarıyla birbirine bağlayacak

Rus hükümeti, 27 Eylül’de yapılan referandumlar sonucunda Rusya ile birleşme konusunda anlaşmaya varan 4 bölgenin kalkınması için çalışmalarını sürdürüyor.

Başbakan Mişustin, bu yönde ‘Novorossiya Jeleznie Dorogi’ (‘Novorossiya Demiryolları’)devlete ait şirketi kuran kararnameyi imzaladı.

Kararnameye göre şirket DonetskVe Luganskhalk cumhuriyetleri ile ZaporozhyeVe Onun oğlubölgeleri demiryolu ile birbirine bağlayacak.

Karar, bu dört bölgede ortak bir lojistik sistem kurmaktı; bu, vagon ve lokomotif filosunun yenilenmesini mümkün kılacak ve nakliye sürecini yönetmek için ortak bir sistem oluşturacaktı.Kararnamede, şirketin genel merkezinin Donetsk’te olacağı belirtildi.

Şirket ayrıca daha önce 4 bölgede faaliyet gösteren demiryolu şirketlerinin çalışanlarının haklarının korunmasını ve çalışanların devir yoluyla yeni şirkete katılmasını sağlayacak.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Donetsk Halk Cumhuriyeti lideri Denis Pushilin ile yaptığı görüşmede, yeni bölgelerde yeni karayolu ve demiryolu ağları inşa edeceklerini söyledi.

selimhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu