Haber

Şahan Gökbakar’dan Süleyman Soylu’ya: ‘Batı’nın Darbe Planı Meğer’

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı Süleyman Soylu, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleriyle ilgili olarak, “15 Temmuz fiili bir darbe girişimidir. 14 Mayıs 2023 siyasi bir darbe girişimidir.” Türkiye’yi tasfiye etmek için her türlü hazırlığı bir araya getirin” dedi. Soylu’ya tepki gösteren ünlü oyuncu Şahan Gökbakar, ”Gerçekten demokratik bir seçim falan oylayacaktık. Ancak batının darbe planıydı. Allah yardımcımız olsun’ dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “15 Temmuz fiili bir darbe girişimidir. 14 Mayıs 2023, Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik her türlü hazırlığı yaratabilecek bir siyasi darbe girişimidir” dedi.

“Ben demedim. ABD’nin başı bunu yıllar önce söyledi” diyen Soylu, “Yıllar önce denedikleri tüm yöntemler boşa çıkınca Türkiye’yi ancak böyle bir yöntemle ele geçirebileceklerini söylediler. .”

Soylu’nun bu açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Ünlü komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar da Twitter’dan söz konusu açıklamaları alıntılayarak Soylu ile alay etti.

Gökbakar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Seçim olduğunu biliyorduk ama 14 Mayıs’ta darbe oldu… Ooovvv… İyi ki burada anlatmışsınız. Gerçekten demokratik bir seçim için oy verecektik. Meğer bu batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu