Teknoloji

Türkiye Kalkınma Fonu’ndan BEAM Teknolojisine Yatırım

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB) tarafından kurulan Türkiye Kalkınma Fonu ve BEAM Teknoloji A.Ş. şirketine yatırım yaptı. Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, “Türkiye Kalkınma Fonu ve Yenilikçi ve İleri Teknolojiler fonumuz ile savunma sanayimize ve siber güvenlik sektörümüze katkı sağlayabilecek firmaların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. sermaye veya yapılandırılmış finans gibi ülkemizin.” söz konusu

TKYB tarafından kurulan Türkiye Kalkınma Fonu, siber saldırılara karşı ulusal ve uluslararası standartlara uygun testler ve değerlendirmeler yapan ve Siber Güvenlik Test ve Değerlendirme Merkezi olarak faaliyet gösteren Beam Teknoloji’ye yatırım yaptı. Yatırım, Türkiye Kalkınma Fonu’nun yönettiği ve Savunma Sanayii Başkanlığı’nın bir kuruluşu olan SSTEK’in yatırım yaptığı Yenilikçi ve İleri Teknolojiler Fonu’ndan yapıldı.

Beam Teknoloji’nin küresel büyüme yolculuklarında yer almaktan memnuniyet duyduklarını söyleyen Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, “Banka olarak kurucusu olduğumuz Türkiye Kalkınma Fonu ile ve bünyesindeki Yenilikçi ve İleri Teknolojiler fonumuz, savunma sanayimize ve ülkemizin siber güvenlik bölümüne katkı sağlayabilecek firmalar sermayelerine veya güvenliklerine katkı sağlayabiliyor. Yapılandırılmış finansman ihtiyaçlarını da karşılamayı hedefliyoruz. Bu fon ile ülkemizde teknoloji odaklı firmaların büyümesini desteklemek, istihdamı ve ihracatı artırarak ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Beam Teknoloji, sertifikalandırma hizmetleri ve siber güvenlik tehditlerine karşı kullanıcı farkındalığını artırma çalışmaları ile şubedeki değerli bir boşluğu doldurmaktadır. Yenilikçi ve İleri Teknolojiler Fonu, istihdam ve ihracatı artırma hedefiyle uyumlu, teknoloji odaklı büyümeyi destekleyebilecek şirketlere yatırım yaparak sürdürülebilir kalkınmaya ve ülkemizin uzun vadeli büyüme potansiyelinin artmasına katkı sağlamaya devam edecek. kaynakların aktif kullanımı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

arhaviajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu