Haber

Bakan Soylu açıkladı: Suudi Arabistan kalitesindeki petrol bitti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sarıyer, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Türkiye Asrı Buluşmaları’na katıldı.

Karadeniz Eğitim, Kültür ve Çevre Vakfı’nda düzenlenen kahvaltı programına çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve muhtar katıldı.

86 TERÖRİST KALDI

Programda konuşan Bakan Soylu’nun açıklamalarından başlıklar şöyle;

Bugün Türkiye’de bizi terörle sınamaya çalıştılar, sınadılar. Bu ülkenin dağlarında 3 binin üzerinde PKK’lı vardı. Şimdi içerideki terörü neredeyse yok ettik, 86’ya indirdik’ dedi.

SUUDİ ARABİSTAN KALİTELİ PETROL ÇIKIŞI

Bakan Soylu, Bugün Doğu ve Güneydoğu’da bekleyen 450’nin üzerinde yatırımcı var. Hepsi sanayi sitelerinin yapılmasını bekliyor. Yaklaşık 6-7 aydır Batman’da petrol bulduk. Günlük 8900 varil petrol üretiyoruz. Türkiye’nin en çok petrol ürettiği alanlardan biridir. Gabar kuyusu üzerinde uzun süredir çalışıyoruz. Büyük bir rezerve ulaşılması hedeflendi. Şimdi Suudi Arabistan kalitesinde petrol çıktı” dedi.

GİTTİĞİMİZDE BİZE NE GELECEK

Soylu, Gezi olaylarında faiz 3-4 idi. Nasıl PKK terörüyle uğraşıyorsak, faiz terörüyle de uğraşıyoruz. Gezi olaylarından sonra ilgi nereye gitti Türkiye’de 20 milyar doları aşan doğrudan uluslararası yatırım oldu. Gezi olaylarından sonra Batı’nın dirsek atması ve Türkiye’yi kısıtlamak istemesi ülkeler arası doğrudan yatırımlarımızı engelledi. Kendi alt yapımızı kendi içimizde oluşturmaya çalıştık.

Avantajlarımızla oyunu kurmak istedik. Türkiye bugün kendi avantajlarını uyguluyor. ‘Tayyip Erdoğan gitmeli’ bırak gitsin diyorlar. Biz gidersek yerimize ne gelir? Bu soru sorulmalıdır. Terazilerin de adaleti vardır. 4 yılda İstanbul’daki hayatınıza neler dokundu? Alt geçit yapmak zor mu? İstanbul Havalimanı, Marmaray, Avrasya, Kuzey Marmara Otoyolu, Osmangazi Köprüsü yapılmasaydı İstanbul’un hali ne olurdu?

ipekyolu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu