Haber

CHP’liler Bursa Gemlik’te sahada

BURSA (İGFA) –Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak seçim çalışmalarına hızlı bir başlangıç ​​yapmasıyla birlikte CHP’liler, haftanın her günü Gemlik’in farklı noktalarında seçim çalışmaları yürütüyor.

Merkez mahallelerde ilk tip seçim çalışmalarını tamamlamak üzere olan CHP’liler, belirlenen programa göre iki küme halinde köylerde Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuşmaya devam ediyor. Parti üyeleri, baharın gelişini müjdeleyen kırmızı ve beyaz renklerde marteniçka bileklikleri de Gemliklilere hediye ediyor.

CHP Gemlik İlçe Başkanı Şükrü Aksu, Türkiye’nin barış ve güven ortamına kavuşmasına bir aydan az bir süre kaldığını belirterek, köylerde yaptıkları ziyaretlerde Kemal Kılıçdaroğlu’na ilginin arttığını söyledi.

Ekonomik sıkıntıların köylüleri de etkilediğini belirten Aksu, “Gemlik Salı Pazarı’nda 3 kilo soğanın 100 liradan, bir kilo domatesin 20 liradan satıldığını gördük. Bu fiyatlar hem tüketici hem de çiftçi için kabul edilebilir değil. Tarım için yasal düzenlemeler yapılmalı ve çiftçiler, eserler ve üreticiler devlet tarafından korunmalıdır. Millet İttifakımızın egemenliği altında tarımda çalışan gençlerin ve kadınların sosyal güvenlik primlerini devletimiz karşılayacak, gıda enflasyonunun ve yüksek maliyetin önüne geçmek için acil eylem planı yapacak, Tarım ve Gıda Bakanlığını kuracağız. Güvenlik. Çiftçilerin bankalarda ya da tarım kredi kooperatiflerinde aldığı kredi faizlerini sileceğiz. Anapara taksitler halinde ödenecek. Köy okulları yeniden açılacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu