Haber

Halkapınar’da sağanak ve dolu sele dönüştü

Halkapınar ilçe merkezinde şiddetli yağış ve dolunun sele dönüşmesi nedeniyle çok sayıda iş yeri, konut, bahçe ve koyun ağılı sular altında kaldı.

Asfaltı yerinden söken selde, Halkapınar, Ereğli, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ekipleri vatandaşların yardımına koştu.

Ereğli – Halkapınar karayolu sel nedeniyle bir süre trafiğe kapatılırken, bazı evlerin bahçe duvarları yıkıldı, konut ve işyerlerini su bastı, tarım alanları zarar gördü.

Bölgede incelemelerde bulunan Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, gazetecilere öğle saatlerinde başlayan yağmur ve dolunun ilçede benzeri görülmemiş bir sele neden olduğunu söyledi.

Bakkal alanında vatandaşların yardımına ekiplerin koştuğunu belirterek, “Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması ve can ve mal kaybı yaşanmaması için ekiplerimiz anında müdahale etti. Bir aksilik olmaması bizleri de sevindirdi.” İlçemizde sağanak yağış sonrası can ve mal kaybı yaşanmazken, “Sel suları asfaltı ve kilitli taş yolları kaldırdı, ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Halkapınar’ımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

bozyazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu